You are currently viewing Jak Zacząć Rozmowę z Nieznajomym Mężczyzną: Pokonaj Lęk Przed Pierwszym Krokiem – Poradnik dla Singielek

Jak Zacząć Rozmowę z Nieznajomym Mężczyzną: Pokonaj Lęk Przed Pierwszym Krokiem – Poradnik dla Singielek

Istnieje powszechne przekonanie, że kobieta powinna czekać na pierwszy krok ze strony mężczyzny, interpretując to jako dowód jego autentycznego zainteresowania. Romantyczne filmy w dużej mierze przyczyniły się do propagowania tego obrazu, sugerując, że rolą mężczyzny jest inicjowanie kontaktu, a kobiety pozostawanie pasywną obserwatorką.

Ale czy zawsze jest to właściwe podejście?

Jak zacząć rozmowę z nieznajomym mężczyzną

Czy wyjście z inicjatywa przez kobietę to dobry pomysł?

Możliwe, że myślisz:

-« Nie chcę wydawać się zdesperowana. To mężczyzna powinien pierwszy okazać zainteresowanie i zacząć rozmowę. Nie jestem typem agresywnej kobiety, to nie jest dla mnie. »

Te obawy są całkowicie zrozumiałe. Przecież żadna kobieta nie chce sprawiać wrażenia zdesperowanej. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że wiele zależy od odpowiedniego podejścia.

 W epoce wiktoriańskiej okazanie zainteresowania mężczyźnie było uważane za złe maniery.  Mimo istnienia tego surowego kodeksu postępowania, kobiety znalazły sposób, aby naginać zasady i zbliżyć się do mężczyzn, których pragnęły. Jeśli kobieta była na zewnątrz i dostrzegła mężczyznę, którego chciałaby poznać, upuszczała chusteczkę przechodząc obok niego, a potem kontynuowała spacer.

Bohater, zauważając chusteczkę, która spadła na ziemię na jego drodze, podnosił ją i biegł za damą, aby zwrócić jej własność, demonstrując, że jest najbardziej rycerskim dżentelmenem, jakiego dama mogłaby chcieć spotkać. To pozwalało szlachetnemu bohaterowi wierzyć, że los sprzymierzył się z Amorem, rzucając chusteczkę idealnej kobiety bezpośrednio na jego drogę.

Oczywiście, kobieta znała prawdę. To ona wybrała go i to ona zrobiła pierwszy krok, ale był to gest subtelny, prosty i elegancki.

Nie musimy zawsze czekać na to, aby nas wybrano. Możemy podejść do budowania nowych relacji w sposób aktywny i kreatywny, jednocześnie zachowując nasze wysokie standardy, poczucie własnej wartości i godności.

Pokonaj lęk przed pierwszym krokiem

Zmień Swoje intencje

Kluczową rolę odgrywają nasze intencje. Często rozmowę z atrakcyjnym nieznajomym traktujemy jak sytuację, w której mamy jedną, niepowtarzalną szansę, a niepowodzenie oznacza utratę możliwości na coś cudownego.

Zamiast podchodzić do mężczyzny z przekonaniem, że może to być « Ten Jedyny », rozważ rozpoczęcie rozmowy z myślą, że « może go już nigdy więcej nie spotkam ». Jeżeli celem jest tylko wymiana kilku zdań i kontynuowanie swojej drogi, stawka gwałtownie maleje. To trochę jak maraton – zaczynamy od pierwszego kroku, a nie od linii mety.

Możliwości rozpoczęcia rozmowy z nieznajomym mężczyzną są niemal nieskończone. Na świecie jest wielu interesujących mężczyzn i jeśli jedna rozmowa nie jest satysfakcjonująca, zawsze można zainicjować kolejną.

Stare powiedzenie głosi, że « mężczyźni są jak autobusy miejskie – jeśli przegapisz jeden, za chwilę przyjedzie kolejny ».

Przykładaj mniejszą wagę do rezultatów

Jeżeli obawiamy się odbioru naszej osoby przez drugą stronę, to sygnał, że nadmiernie zależy nam na jej opinii. Dzieje się tak dlatego gdyż skupiamy się na wyczekiwanych rezultatach pragnąc jej akceptacji.

Warto jednak spojrzeć na sytuację z szerszej perspektywy. Dlaczego stresujemy się na myśl o rozpoczęciu rozmowy z mężczyzną, który przyciągnął naszą uwagę?  Na tym etapie wiemy o nim bardzo niewiele. Znamy kolor jego włosów, być może widzimy ujmujący uśmiech. To wszystko.

Dlaczego zatem przywiązywać tak dużą wagę do tego, co on o nas myśli? Zamiast tego, podejdźmy do sytuacji z założeniem, że on powinien najpierw udowodnić, że jest wart naszego czasu i uwagi.

To prawda, że my inicjujemy rozmowę, ale to nie oznacza, że cała odpowiedzialność za jej przebieg spoczywa na nas. Tak naprawdę dajemy mu szansę, aby podjął następny krok – obie strony powinny angażować się w dyskusję.

Wielokrotnie rzeczywistość nie spełni naszych oczekiwań – i to jest normalne. Nie powinniśmy utożsamiać braku zainteresowania lub odmowy drugiej osoby z naszym poczuciem wartości, ani postrzegać tego jako porażki.

Niepowodzenia są naturalną częścią życia. Zawsze spotkamy ludzi, z którymi nie będziemy się dobrze rozumieć.

Na przykład, gdy szukamy pracy i wysyłamy nasze CV do dwudziestu firm, większość z nas przewiduje, że co najmniej połowa z nich odrzuci naszą kandydaturę, ponieważ nasze kompetencje nie spełniają ich oczekiwań.

To jednak nie ma nic wspólnego z naszą wartością jako osoby. To samo dotyczy nawiązywania nowych znajomości.  Najważniejsze, że podjęliśmy wysiłek i spróbowaliśmy.

Subtelne sposób na nawiązanie znajomości

Poproś go o drobna przysługę

Poproszenie mężczyzny o drobną przysługę to jeden z najłatwiejszych sposobów na zainicjowanie rozmowy. Użycie zwrotu „naprawdę potrzebuję Twojej pomocy” działa niezwykle skutecznie, ponieważ odwołujemy się do fundamentalnej męskiej potrzeby „bycia potrzebnym”.

Każdy mężczyzna chce być w towarzystwie kobiety, która pozwala mu poczuć jego męskość.

Na przykład, jeśli jesteś przy barze, możesz poprosić go, aby potrzymał twoją kurtkę, podczas gdy ty zanosisz drinki dla swoich znajomych. Po powrocie, odbierając swoją kurtkę, możesz mu podziękować i zapytać, czy miło spędza wieczór. W takiej sytuacji rozmowa rozpoczyna się naturalnie. Jeśli on jest zainteresowany, wykorzysta tę okazję do kontynuacji konwersacji. A jeśli nie, to wracasz do swoich znajomych, nic nie tracąc. Prośba o drobną przysługę jest niewinna i nie naraża nas na żadne ryzyko.

To oczywiste, że jeśli ktoś nam pomaga, czujemy wdzięczność i sympatię do tej osoby. Ale badania przeprowadzone przez Jona Jeckera i Davida Landy sugerują, że jeśli ktoś nam pomaga, zaczyna nas również bardziej lubić. To zjawisko nazywa się Efektem Benjamina Franklina. Kiedy pojawia się między kobietą a mężczyzną, efekty są potęgowane, ponieważ poprzez prośbę o pomoc, umożliwiamy mu wzrost poczucia jego męskości.

Jak przekroczyć lęk przed podejściem do bardzo atrakcyjnego mężczyzny

To całkiem naturalne, że podchodząc do mężczyzny, którego uważamy za szczególnie pociągającego, odczuwamy pewne dreszcze emocji. Jeśli jednak stres paraliżuje Cię do tego stopnia, że tracisz zdolność do mówienia, zadaj sobie dwa pytania: „Co w nim teraz przeceniam? » i „Czego nie doceniam w sobie? ».

W takich momentach warto sobie przypomnieć, jak wysoko stawiasz poprzeczkę w kwestii relacji i jakie cechy powinien mieć mężczyzna twojego życia. Jego atrakcyjność i seksapil nie definiują go jako osoby.

Musi przejść długą drogę, aby udowodnić, że zasługuje na tytuł « tego jedynego », a rozmowa z nim to tylko sposób, aby sprawdzić, czy posiada cechy, których szukasz. Nie chodzi tu o arogancję, ale o realistyczne spojrzenie na sytuację i umieszczenie atrakcyjności fizycznej w odpowiednim kontekście.

Zapytaj siebie, czy nadal chciałabyś poznać bliżej tego przystojniaka, którego obserwujesz w kawiarni, gdybyś dowiedziała się, że jest zimny, egocentryczny i ma za sobą kryminalną przeszłość? Czy nadal wydawałby ci się tak atrakcyjny?

Kiedy spotykamy mężczyznę, który bardzo nam się podoba, mamy skłonność do idealizowania go i przypisywania mu pozytywnych cech, nawet jeśli nie mamy na to dowodów. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że na tym etapie jest to po prostu ktoś, z kim chciałabyś porozmawiać – nic więcej.

Kiedy odczuwasz niepokój na myśl o rozpoczęciu rozmowy z nieznajomym, przypomnij sobie: « ten mężczyzna ma jeszcze wiele do udowodnienia, zanim zajmie szczególne miejsce w moim życiu”.

Twoim celem, zaczynając rozmowę z mężczyzną, jest dać mu szansę na pokazanie, że jego osobowość jest równie atrakcyjna jak jego wygląd zewnętrzny.

Podchodząc do sytuacji w ten sposób, stawiasz siebie w pozycji osoby, która daje sobie prawo do wyboru, a nie tylko do bycia wybieraną.

Świadomość, że jesteś w stanie zrobić pierwszy krok i zacząć rozmowę z nieznajomym mężczyzną, to prawdziwa siła. Nie oznacza to, że powinnaś stać się osobą natarczywą. Wystarczy zrozumienie, iż możesz mieć kontrolę nad swoim życiem miłosnym i to Ty możesz decydować, kogo chcesz zapoznać, pamiętając, że jesteś ciekawą i wyjątkową osobą, wartą poznania.

Nie musisz zawsze wychodzić z inicjatywą. Czasami warto posłuchać własnej intuicji, biorąc pod uwagę kontekst sytuacji. Jednak w przypadku, kiedy masz przeczucie co do mężczyzny, szkoda tracić czas na zastanawianie się jak zacząć rozmowę.

Możesz po prostu podejść do niego z naturalnością i swobodą, jak gdybyś miała zamiar zapytać tylko o godzinę. W końcu, prawdziwa miłość to nie gra, to podróż, pełna wzlotów i upadków, która zawsze jest warta podjęcia.

Niezależnie od tego, co zdarzy się na Twojej drodze do miłości, wiedz, że jesteś wartością samą w sobie i zawsze zasługujesz na to, by być szczęśliwą i kochaną.

Życzę Ci powodzenia w tej przygodzie 😊

Źródła:

Liking a Person as a Function of Doing Him a Favour – Jon Jecker, David Landy, 1969 (sagepub.com)

Laisser un commentaire