You are currently viewing Sekrety podświadomości w poszukiwaniu życiowego partnera: przewodnik dla kobiet dążących do szczęśliwego związku

Sekrety podświadomości w poszukiwaniu życiowego partnera: przewodnik dla kobiet dążących do szczęśliwego związku

Siedzisz w przytulnej kawiarni, popijając swoje ulubione cappuccino, obserwujesz kątem oka flirtującą parę przy sąsiednim stoliku. W głowie pojawia się ta natrętna myśl: « Dlaczego wciąż jestem sama? » Wydaje się, że wszyscy znajomi już od dawna są w stabilnych związkach, a spotkanie « drugiej połówki » było dla nich naturalnym procesem. Ale nie dla Ciebie. Pomimo wysiłków, sfera uczuciowa nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Jeśli nie odnosisz sukcesów w miłości i wciąż jesteś Singlem, to nie Twoja wina. Najprawdopodobniej to podświadome wzorce, o których istnieniu nawet nie wiesz, powstrzymują Cię przed otwarciem się na miłość i sabotują Twoje relacje z mężczyznami. Jak to zmienić? W tym artykule wyjaśnię, czym jest podświadomość i dlaczego odgrywa tak ogromną rolę w poszukiwaniu życiowego partnera.

Co to jest podświadomość?

Podświadomość to część naszego umysłu, której nie kontrolujemy bezpośrednio, ale która ma istotny wpływ na nasze zachowania, decyzje i wybory. Dr. Joe Dispenza, amerykański naukowiec, definiuje podświadomość jako magazyn informacji, przekonań, nawyków i emocji, działający niczym automatyczny program komputerowy.

Podświadomy umysł kontroluje większość aktywności poznawczej

Badania wykazały, że podświadomy umysł odpowiada za 95-99% naszej aktywności poznawczej, co oznacza, że kontroluje niemal wszystkie nasze decyzje, działania, emocje i zachowania (Szegedy-Maszak „ Mysteries of the Mind: Your unconscious is making your everyday decisions”).

Podświadomość i proces uczenia się

Kiedy uczymy się czegoś nowego, podświadomość zapisuje to jako program. Większość podświadomych przekonań i percepcji dotyczących nas samych oraz otaczającego świata kształtuje się między trzecim trymestrem ciąży a szóstym rokiem życia (Dr.Bruce Lipton).

Podświadomość i wpływ doświadczeń z życia płodowego

Sue Gerhardt w swojej książce « Znaczenie miłości » przedstawia, że układ nerwowy płodu zapisuje wspomnienia doświadczeń z łona matki. Ponieważ te podświadome programy są tworzone tak wcześnie, z większości z nich nie zdajemy sobie sprawy i są one dla nas niewidoczne.

Jak odkryć swoje podświadome programy ?

Zastanawiasz się, jakie masz podświadome programy? Wskaźnikiem ich istnienia są trudności w życiu. Wszystko, co wymaga od nas dużego wysiłku i czego nam brakuje, wynika z tego, że nasze podświadome programy nie wspierają nas w tych obszarach. Natomiast inne aspekty życia przychodzą nam łatwo, gdyż mamy odpowiednie programy, które je wspierają.

Problem związku? Winne mogą być podświadome programy dotyczące miłości

Jeśli próbujesz stworzyć romantyczny związek, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego partnera, przyczyną nie musi być los czy przeznaczenie. Możliwe, że Twoje podświadome programy dotyczące miłości i relacji nie wspierają Twoich pragnień i marzeń. Wzorce te są wynikiem wcześniejszego programowania, ale możesz je zmienić.

Jak zmienić negatywne podświadome wzorce? Porównanie świadomego i podświadomego umysłu

Świadomy umysł kontra podświadomy umysł: kluczowe różnice

Świadomy umysł jest kreatywny i stanowi źródło naszych marzeń, dążeń oraz celów. Uczy się poprzez czytanie książek, słuchanie wykładów czy oglądanie filmów. Wystarczy jedna decyzja, jak „Mam nowy pomysł, zmieniam zdanie”, aby wprowadzić zmiany. Podświadomy umysł natomiast działa automatycznie, wpływając na nasze zachowanie, emocje i decyzje bez naszej świadomej kontroli. Jego sposób uczenia się jest inny, a wprowadzenie zmian na tym poziomie bywa trudniejsze.

Techniki oparte na hipnozie jako sposób na zmianę podświadomych wzorców

W trakcie hipnozy obserwuje się wzrost aktywności fal mózgowych theta i delta, które wiążą się z głębokim relaksem i medytacją. Pozwala to na dotarcie do podświadomości i jej przeprogramowanie, tak aby wspierała nasze cele i pragnienia. Bardzo skutecznym sposobem na zmianę negatywnych podświadomych wzorców jest Metoda RTT® (Rapid Transformational Therapy®).

Jak podświadomość wpływa na wybór naszego życiowego partnera

Czynniki podświadome decydujące o atrakcyjności potencjalnego partnera

Spotykasz nową osobę i natychmiast odczuwasz sympatię lub wręcz przeciwnie, niechęć, nie znając żadnych szczegółów na jej temat. Czym jest to podyktowane? Wyjaśnienie tego w logiczny sposób może być trudne – wiemy jedynie, że « coś » przyciąga nas do drugiej osoby. Należy pamiętać, że podświadomy umysł odpowiada za 95-99% naszych preferencji.

Podświadome wzorce wpływające na wybór partnera

Problem pojawia się, gdy nieświadomie jesteśmy przyciągani do destruktywnych partnerów, takich jak osoby o cechach narcystycznych czy te, które nas źle traktują lub wykorzystują. Jeśli kolejne związki kończą się z tych samych przyczyn lub znalezienie partnera wydaje się niemożliwe, warto przeegzaminować nieświadome wzorce i je zmienić,co pozwoli na stworzenie zdrowego związku z odpowiednią osobą.

Rola zapachu w podświadomym wyborze partnera

Dodatkowo, zapach potencjalnego partnera może wpływać na nasze podświadome przyciąganie do nich. W badaniach naukowych przeprowadzonych przez Claus Wedekind dotyczących genów MHC (major histocompatibility complex), uczestniczki oceniały zapachy koszulek noszonych przez mężczyzn. Wyniki wykazały, że kobiety wybierały zapachy mężczyzn o różnym od nich zestawie genów MHC, co sugeruje, że podświadome preferencje zapachowe mogą wpływać na wybór partnera, wcelu zwiększenia różnorodności genetycznej potomstwa.

Mamy wybór

Chociaż podświadomość odgrywa istotną rolę w naszym życiu, dysponujemy zdolnością wyboru. Możemy powielać niekorzystne wzorce z przeszłości lub je zmodyfikować tak, aby sprzyjały realizacji naszych aspiracji. Posiadanie wiedzy na temat podświadomości oraz metod jej przeprogramowania może ułatwić nam znalezienie odpowiedniego partnera i stworzenie satysfakcjonującej relacji.

Laisser un commentaire